еМагазин

Tag : Виница

ЖИВОТ

Виничкиот „Парк Пиво Фест“ доби награда за посебен придонес во туризмот

Никола Осило
По повод Светскиот ден на туризмот, 27 септември, Министерството за економија додели признанија на поединците, компаниите и манифестациите кои имаа најголем придонес кон домашниот туризам во текот
ЖИВОТ

„Макпрогрес“ организира посета на Зоолошката градина во Скопје за своите вработени и нивните најблиски

Никола Осило
Во неделата (22 септември) компанијата „Макпрогрес“ Виница реализира еднодневен семеен ден за своите вработени, организирајќи интересно едукативна посета на Зоолошката градина – Скопје. Вработените заедно
Локално

Пожар во фабрика за пелети во Виница

Никола Осило
На 01.09.2019 во 03.25 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека во фабрика за производство на пелети во Виница настанал пожар, информира МВР. Пожарот
Локално

Тепале Швајцарец на градскиот базен во Виница

Никола Осило
На 26.07.2019 околу 00.15 часот во Полициската станица во Виница било пријавено дека на градскиот базен, Н.Е. од село Блатец, виничко и неколку непознати лица
CHECK IN

Виница-неоткриено богатство: Колку добро ја познавате Македонија и нејзините туристички капацитети

Редакција
Во последните неколку години се чини дека стандардот на сместувачките капацитети и развојот на локалниот туризам почнува да добива свој облик и луѓето, посебно странските
ЧИСТА ОКОЛИНА

Макпрогрес Виница реален пример за еколошка компанија

Никола Осило
Грижата за животната средина е обврска на секој општествено одговорен деловен субјект. Секој субјект со своето работење создава и амбалажен отпад, а грижата за него
Локално

Несекојдневен случај во Виница: Управувајќи вилушкар го удрил со палета

Никола Осило
На 15.04.2019 година во 18.10 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека во Општата болница Кочани со повреди бил донесен Ј.Х.(25) од Виница, информира
Локално

Кривична пријава за жител на Виница кој ширел расизам преку Фејсбук

Никола Осило
СВР Штип поднесе кривична пријава против С.В.(37) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистичко и ксенофобичен материјал по
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе се менуваат ли и капаците на шахтите со ѕвездата од Вергина (Кутлеш), согласно Договорот од Преспа

Редакција
Грција денеска ќе испрати Вербална нота до Македонија во која што ќе информира за ратификацијата на Договорот од Преспа, а Македонија автоматски ќе треба да
ТОП СТОРИИ Убава приказна

„Макпрогрес“ Виница започна да користи енергија од обновливи извори во своето производство

Никола Осило
Македонската прехранбена компанија „Макпрогрес“ Виница и официјално започна да користи обновливи извори на енергија во процесот на производство. Имено 270 kW фотоволтаична централа, која е