еМагазин

Tag : волци

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

На 23-годишнината од Вејце, мурал со ликот на Бобан Трајковски еден од загинатите

Редакција
На 23-годишнината од настаните кај Вејце, во Куманово денеска беше откриен мурал посветен на Бобан Трајковски, еден од загинатите припадници на безбедносните сили. Трајковски беше...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Спасени три младенчиња волци

Редакција
Здружение за заштита на животни „Анима Мунди“, со помош на Државниот инспекторат за ловство, спаси три младенчиња волци. – Среќата не може да се опише кога ќе се спаси...
Забава

Арктички бели волци прв пат ќе се вдомат во Зоолошката градина

Редакција
За првпат скопската Зоолошка градина ќе биде дом на арктички бели волци, соопштија од Скопје ЗОО преку Фејсбук. „Овие волци доаѓаат од зоолошките во Литванија...