еМагазин

Tag : време

Македонија ТОП СТОРИИ

Почетокот на ноември го враќа летото во Македонија: Температури до 30 степени

Никола Осило
Невообичаено топла воздушна маса од југ на почетокот на следниот месец ќе донесе високи температури на воздухот во Македонија кој ќе се искачуваат во интервалот
Македонија

Почнува зимското сметање на времето: Сказалките на часовникот еден час наназад

Никола Осило
Летното сметање на времето во 2018 година се завршува на 28 октовмри во 03h 00min 00s, така што со поместување за еден час наназад времето
Македонија

И следната недела ќе биде топло и сончево, дневната темпратура и до 28 степени

Редакција
Сончево време со високи дневни температури ќе продолжи и во наредната недела. Метеоролозите најавуваат дневни температури до 28 степени, но утрата ќе бидат студени. Од
Македонија

За референдумот ќе врне

Редакција
До сабота времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, преку денот претежно сончево со пораст на дневните температри, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Утре
Македонија

Од утре заладување, утринските температури околу нулата

Редакција
Од утре температурите во Македонија ќе опаднат за 10 до 15 степени целзиусови, а од среда наутро утринските може да паднат и околу нулата, најавуваат
Македонија ТОП СТОРИИ

Драстична промена на времето: Пад на дневната температура и до 15 степени, а утринската ќе биде околу нулата

Редакција
Значителна промена на времето со заладување и силен ветер од утре најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). – Утре во првата половина од денот ќе
Македонија

Промена на времето: До понеделник суво и топло, од вторник заладување

Редакција
Стабилно, суво и топло време ќе има до понеделник, а веќе од вторник се очекува позначителна промена на времето со поизразено заладување и опаѓање на
БЕНЧМАРК

ЕК предлага крај за сезонското поместување на стрелките на часовникот

Редакција
Европската Комисија денеска го стави на маса предлогот за укинување на сезонското сметање на времето, откако јавната консултација со граѓаните донесе рекордно висок број да
Македонија ТОП СТОРИИ

Промена на времето: Неделава посвежо за четири до седум степени

Редакција
За околу четири до седум степени ќе се намалат температурите до средината на иднава недела, соопшти УХМР. Посвежо ќе биде до викендот, кога се очекува да
Македонија

Од недела следи промена на времето, температурите ќе паднат за шест до осум степени

Редакција
Позначителна промена на времето се очекува од недела попладне и пад на температурите за шест до осум степени во понеделник и вторник. До недела според