еМагазин

Tag : железара

Локално ТОП СТОРИИ

Убиениот доктор во скопска Железара има повеќе убодни рани: Детали од Обвинителството

Редакција
Синоќешното убиството на 67-годишниот доктор во скопска Железара ја вознемири јавноста, а освен од Министерството за внатрешни работи, детали соопшти и Јавното обвинителство. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Локално ТОП СТОРИИ

Убиен доктор во скопска Железара, телото го нашле синовите

Редакција
Синоќа во скопска Железара е убиен 67-годишен доктор, а неговото тело било пронајдено од неговите синови во неговото возило во близина на поранешната фабрика Железара...
Локално ТОП СТОРИИ

Тројца работници повредени во експлозија во погон во Железара

Редакција
Тројца работници се повредени во експлозија што се случила синоќа во погон на фабрика во кругот на поранешна Железара во Скопје. МВР соопшти случајот бил...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Кој загадува?

Редакција
Во Скопје последниве два дена е регистрирана висока загаденост на воздухот, која го рангираше главниот град на Македонија на прво место на листата на најзагадени...