еМагазин

Tag : знаме

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонското знаме во знак на солидарност истакнато на јарболот пред зградата на Европската комисија по ветото на Макрон

Никола Осило
На јарбол пред зградата на Европската комисија денеска е истакнато македонското знаме. Фотографијата на својот Твитер профил ја објави Кан Махрин, кореспондент на угледниот „Фајненшл...
Македонија

Нов гаф: Пендаровски на тет-а-тет средба со Ѓукановиќ со наопаку поставено црногорско знаме

Редакција
Црногорските медиуми објавија дека македонскиот претседател Стево Пендаровски го пречекал својот црногорски колега Мило Ѓукановиќ, кој пред неколку дена беше во посета на Македонија со...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ало Али, тука сум пред ДУИ. Како е планот за македонското знаме?„: Твитер го „подбра“ „инспекторот“ Бујар Османи

Редакција
Не престануваат реакциите по викенд „акцијата“ на вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, кој „изиграваше“ инспектор за употреба на албанскиот јазик. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Вицепремиерот Османи...
Македонија

Мехмети: Најубаво ќе беше Османи да отидеше до мала Речица за да побара конечно да биде поставено државното знаме

Редакција
Советникот на генералниот секретар на СДСМ и поранешен активист на Шарената револуција, Замир Мехмети се огласи на својот Фејсбук профил за „акцијата“ на вицепремиерот за...
Балкан

Бугарите бараат одговорност за запаленото бугарско знаме од страна на македонски иселеници во Мелбурн

Редакција
Австралиските власти ќе бидат повикани да преземат мерки за сторителите да понесат одговорност за палење на бугарското знаме, од страна на македонските иселеници пред конзулатот...
Македонија

Влада: Палењето знамиња на држави и макети од Заев и Шекеринска не е патриотизам

Редакција
Владата денеска најостро го осуди инцидетот што се случи пред Конзулатот на Македонија во Мелбурн. -Владата на Република Северна Македонија најостро го осудува вандалското и...
Македонија

(ВИДЕО) Македонски иселеници пред козулатот во Мелбурн запалија грчко, бугарско и албанско знаме и макети од Заев и Шекеринска

Редакција
Македонски иселеници вчера, на Денот на независноста, се собраа пред македонскиот конзулат во Мелбурн, Австралија, каде запалија грчко, бугарско и албанско знаме и картонска макета...
Македонија

Американската амбасада се извини за пропустот со македонската химна

Редакција
Амбасадата на САД во Скопје и се извини на македонската јавност за пропустот со изведувањето на химната на Македонија, откако Тамара Тодевска го изостави делот во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Најубаво на странциве што идат кај нас да им кажеме сами да си носат знаме“: Твитер реакции за дочекот на францускиот амбасадор Тимоние во Охрид со холандско знаме

Редакција
Францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние, во Општина Охрид наместо со француско, беше пречекан со знамето на Холандија. Информацијата предизвика низа реакции во јавноста и...
Македонија

(Фото) Знамето на НАТО се вее и пред Собрание

Редакција
Од денеска пред Собранието заедно со македонското знаме се вее и знамето на НАТО. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (ВИДЕО) Кој дојде на свечениот прием во Собранието за...