еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

Изгоре старец во пожар во велешкото Горно Оризари

Редакција
Во куќа на улицата „Првомајска“ бр 51 во центарот на велешкото село Горно Оризари веднаш до џамијата, во голем пожар денеска околу 10:30 часот изгорел
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) По дочекот на Нова Година во Скопје собрани 40 кубни метри отпад

Редакција
Вработени во ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје новогодишната ноќ и првото јануарско утро го дочекаа работно. Секоја година, на 1 јануари, по завршувањето на новогодишната прослава екипите
Локално

Од играчка-плачка: Пукајќи петарди во тенџере, дете заврши во штипската болница

Редакција
Дванаесетгодишно момче од Штип синоќа е повредено по пукање петарди. Момчето и неговите другари во текот на новогодишната ноќ ставиле неколку петарди во тенџере, но
Локално

Поранешен љубовник нападнал скопјанка и нејзиниот нов партнер

Никола Осило
На 31.12.2018 година во 18.00 часот Д.Ј.(32) од Скопје пријавила дека околу 15.20 часот пред угостителски објект на улица “Њу Делхиска” додека била со Т.Т.(35)
Локално

Црн предновогодишен ден за пешаците: Повредени едногодишно и шестгодишно дете

Никола Осило
На 31.12.2018 година околу 20,00 часот во Скопје на улица „Македонска Косовска Бригада“  С.С.(36) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Ланчиа“ со скопски регистарски ознаки
Локално

На Токсикологија ноќеска примени 24 пациенти, тројца предозирани од дрога

Редакција
На Клиниката за токсикологија ноќеска се примени 24 пациенти, сите во алкохолизирана состојба. Тие се веќе пуштени на домашно лекување. Хоспитализирани се и тројца корисници
Локално

Масовна тепачка во Охрид за новогодишната ноќ

Никола Осило
Седум лица учествувале во масовна тепачка што утрово се случила пред казино на улицата „Партизанска“ во Охрид. Освен ова нарушување на јавниот ред и мир,
Локално

Дежурни пунктови за деца во поликлиниките Бит Пазар, Јане Сандански и во Ѓорче Петров

Редакција
Од денеска почнуваат да функционираат три дежурни пунктови во Здравствениот дом Скопје и тоа во поликлиниките Бит Пазар, Јане Сандански и во Ѓорче Петров, каде
Локално

Скопјанка нападната и ограбена сред улица

Никола Осило
На 30.12.2018 година во 20,34 часот М.Џ. пријавила дека на улица „Ресенска“ во Скопје од страна на две непознати лица и била извршена разбојничка кражба
Локално

Исчезна 13-годишно девојче од Штип

Никола Осило
На 30.12.2018 година во 03,00 часот во СВР Штип Д.Д.(46) од Штип пријавил дека истиот ден околу 02,00 часот од домот во непознат правец се