еМагазин

Рубрика: Локално

Локално ТОП СТОРИИ

Фото на денот: Срна се прошета на првиот снег во Националниот парк Пелистер

Никола Осило
„Прошетка на првиот снег во НП Пелистер“ е насловот на фотографијата објавена на фејсбук-профилот на Националниот парк Пелистер, а снимена со камерите поставени од НВО
Локално

Со „Опел корса“ удрил во двајца пешаци во Битола

Никола Осило
На 16.11.2018 година околу 20,50 часот во Битола на крстосницата од улица „Партизанска“ и крак од улица „Партизанска“ Н П.(35) од село Новаци управувајќи патничко моторно возило
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) „Зимска идила“ во Македонија: Снег во Зрзе, Шапка, Крушево…

Никола Осило
Снег падна во повеќе делови во западна Македонија предизвикувајќи убави пејсажи кај манастирот Зрзе, на Попова Шапка, во Галичник и Крушево. Метереолозите за викендов прогнозираат
Локално

Град Скопје почнува присилна наплата за неплатена фирмарина

Никола Осило
Град Скопје соопшти дека во согласност со одредбите за присилна наплата од Законот за даноците на имот, почнува постапка за присилна наплата на неплатените обврски
Локално

(Фото) Галичник обвиен во снежна покривка

Никола Осило
Снег падна во повеќе делови во западна Македонија, а снежна покривка има и во едно од најубавите македонски села Галичник. Времето денеска ќе биде променливо
Локално

(Видео) Комунални редари се изживуваат врз женичка што кај Буњаковец заработува за леб: И ја превртеа гајбата и робата од торба

Редакција
Мартин Цветковски на социјалните мрежи сподели видео во кое се гледа дека двајца мажи, буквално се изживуваат врз бабичката која секој ден седи пред „Солета“
Локално

Тројца тепале маж пред спортска обложувалница

Никола Осило
На 15.11.2018 година во 23.40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, И.Ц.(42) од село Марино, скопско, пријавил дека истиот ден околу 23.20 часот пред
Локално

Со закана со пиштол ограбиле бензиска пумпа во Скопје

Никола Осило
На 16.11.2018 година во 02.06 часот во СВР Скопје било пријавено дека две лица извршиле разбојништво на бензинска пумпа на улица „Методија Андонов Ченто“, информира
Локално

Приведен маж кој „мортуз пијан“ кршел на Клиниката за токсикологија

Никола Осило
На 15.11.2018 година во 18.55 часот во Полициската станица Центар, медицинска сестра од Клиниката за токсикологија при комплексот клиники „Мајка Тереза“ пријавила дека З.Т., кој
Локално

(Фото) Прогнозите се остварија: Снег на Попова Шапка

Редакција
Најавуваното заладување и снегот на планините веќе пристигнаа, а па така утринава Попова Шапка се „разбуди“ со малку снегче. „Дали зимата ќе ни започне порано