еМагазин

Рубрика: Локално

Локално

Семејството на девојчето што се удави во Вардар ќе добие 300 илјади денари од Општина Гостивар

Редакција
Советот на Општина Гостивар донесе одлука за доделување на еднократна парична помош на семејството на Џејха Меџити, од гостиварско Здуње, која минатата недела го загуби
Локално

Две жени повредени во автобус на ЈСП по нагло прикочување

Никола Осило
На 12.11.2018 година околу 15,20 часот во Скопје на крстосница од улица „Водњанска“ и .„50-та Дивизија“, автобус на ЈСП бр. 50 управуван од М.М. (53)
Локално

(Фото) На Ќафасан запленети 50 килограми марихуана

Редакција
На 11-ти ноември оваа година, околу 19 часот, на зелениот граничен појас во близина на граничниот премин Ќафасан, граничната полиција Регионален центар Запад, пронајде и
Локално

Катастрофа среде трка на Водно: Со автомобил удрил во две лица и во ѕид

Никола Осило
На 11.11.2018 година околу 11,45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на патеката за тркање на потегот од Панорама до Средно
Локално

Вработен во угостителски објект во Скопје нападнал 10-годишно дете

Редакција
Синоќа во 22,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Р.А.(38) пријавила дека истиот ден околу 19,30 часот на улицата „Кеј 13-ти Ноември“ во угостителски
Локално

Родители од Штип на протест на пешачкиот премин каде беше прегазен средношколец: Преземето нешто, заштитете ги децата

Редакција
Родители и граѓански активисти на социјалните мрежи повикуваат на протест на пешачкиот премин на булеварот „Гоце Делчев“, откако пред два дена беше прегазен 15 годишен
Локално

Масовна тепачка во Гостивар

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Е.П.(32), Е.П.(20), Е.Н.(18), И.Б.(50), Џ.Б.(42) и А.Б.(34), сите од Гостивар, поради постоење основи на сомнение
Локално

Масовна тепачка на прослава на верскиот празник Митровден

Никола Осило
На 08.11.2018 година околу 12.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека во дворот на црквата „Св.Димитрија“ во село Баница, струмичко, за време на прослава
Локално

Четворица претепале прилепчанец

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Д.А.(33), П.А.(31), Д.А.(32) и З.Ј.(35), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено
Локално

Во критична состојба е средношколецот прегазен во Штип: Неколку метри бил влечен по булеварот

Редакција
Во критична состојба е 15-годишниот средношколец, кој утринава во 9 часот и 10 минути на големиот училишен одмор беше прегазен на пешачкиот премин на булеварот„Гоце