еМагазин

Tag : адвокати

Македонија

Одбраната ќе поднесе жалба за притворот на Мијалков

Редакција
Одбраната на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков кој синоќа беше притворен, најави дека во текот на денов ќе поднесе жалба, бидејќи смета дека без
БЕСПАРИЦА

Осумдесет отсто од адвокатите обезбедиле бесплатна правна помош за сиромашните

Редакција
Четири петини, односно 80 проценти од адвокатите во Македонија кои биле интервјуирани во 2017 година обезбедуваат про боно или бесплатна правна помош за најсиромашните граѓани.