еМагазин

Tag : Африм Гаши

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) “Снимавме во студио на заем“: Претседателот на Собранието, Гаши за раперските денови

Редакција
Како што е познато новиот претседател на македонското Собрание, поранешниот лидер на Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди“, Африм Гаши, како средношколец бил дел...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Африм Гаши, кој е избран за претседател на Собранието

Редакција
Африм Гаши, поранешниот лидер на Алтернатива е избран за нов претседател на македонското Собрание. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Каков имот пријавил Африм Гаши, кој е избран за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Африм Гаши, новиот претседател на Собранието како рапер

Редакција
Поранешниот лидер на Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди„, Африм Гаши, е новиот претседател на македонското Собрание. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Африм Гаши избран за претседател...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Африм Гаши, кој е избран за претседател на Собранието

Редакција
Поранешниот лидер на Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди“, Африм Гаши е новиот претседател на македонското Собрание. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Африм Гаши избран за претседател...
Македонија ТОП СТОРИИ

Африм Гаши избран за претседател на македонското Собрание

Редакција
Африм Гаши, сега веќе поранешниот лидер на Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди„ денеска е избран за нов претседател на македонското Собрание. „За“ гласа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Беким Сали, кој ќе ja води Алтернатива, откако Гаши се повлече од лидерската позиција за да стане претседател на Собранието

Редакција
Бидејќи ќе биде предложен за нов претседател на македонското Собрание, Африм Гаши, лидерот на Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди“, се повлече од претседателското...
Македонија ТОП СТОРИИ

Гаши кандидат за претседател на Собранието, се повлече од лидерското место во Алтернатива

Редакција
Африм Гаши ќе биде предложен за претседател на македонското Собрание, па тој се повлече од лидерската позиција во Алтернатива, која е дел од коалицијата „Вреди„....
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Курти без средби со државниот врв, ама со куп активности со градоначалници и лидери на албански партии

Редакција
Премиерот на Косово, Албин Курти престојуваше во неофицијална посета на земјава без средби со државниот врв, но со заеднички активности со градоначалниците на Чаир и...
Македонија

Меџити, Касами и Гаши денеска на средба за можна соработка

Редакција
Лидерите на Алтернатива и Беса, Африм Гаши и Биљал Касами денеска ќе се сретнат со Изет Меџити, кој неодамна најави дека ќе формира ново политичко...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се поделија, па пак се соединија: Беса и Алтернативаа потпишаа декларација за соработка

Редакција
Лидерите на Движењето Беса и на партијата Алтернатива, Биљал Касами и Африм Гаши денеска во Собранието потпишаа политичката декларација за соработка, како прв чекор кон...