еМагазин

Tag : амбасадор

Македонија ТОП СТОРИИ

Маригона Марку назначена за вршител на должноста македонски амбасадор во Вашингтон

Редакција
Маригона Марку е вршител на работите амбасадор во македонската Амбасада во Вашингтон, информираат од Министерството за надворешни работи. – По завршувањето на мандатот на претходниот
Македонија

Францускиот амбасадор во Македонија го бендисал филмот на Бојаџи, „Ругање со Христос“

Редакција
Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи, на својот Фејсбук профил напиша дека на Кристиан Тимониер, францускиот амбасадор во Македонија, му се допаднал неговиот филм,
Македонија

Рускиот амбасадор Баздникин: Одлуките кои ќе бидат донесени наредните недели да бидат волја на граѓаните, а не наметнати однадвор

Редакција
Република Македонија доживува клучен момент во својата историја, а од одлуките кои ќе бидат донесени во наредните неколку недели ќе зависи иднината на државата, порачал
Македонија

Министерот Димитров се збогуваше со рускиот амбасадор во Македонија, Шчербак

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска имаше проштална средба со амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија, Олег Николаевич Шчербак, кој ја завршува својата
Македонија

Новиот косовски амбасадор во Македонија со навреди кон сите што беа против неговото именување

Редакција
Досегашниот заменик министер за надворешни работи на Косово Ѓерѓ Дедај, кој е веќе именуван за амбасадор во Македонија, упати навреди кон сите кои се противеа
Македонија

Партија за движење на Турците во Македонија: Новиот косовски амбасадор во Македонија е непожелна личност

Редакција
Партијата за движење на Турците во Македонија (ТХП), како и целата турска јавност во Р. Македонија, но и пошироко, со голема доза на разочараност и
Македонија ТОП СТОРИИ

Ѓерѓ Дедај именуван за нов амбасадор на Косово во Македонија

Редакција
Косовскиот претседател Хашим Тачи го потпиша указот за именување на актуелниот заменик министер за надворешни работи Ѓерѓ Дедај за нов амбасадор на Косово во Македонија,