еМагазин

Tag : анкара

Бизнис

Нови авионски линии од Анкара, Измир и Истанбул до Скопје и Охрид

Никола Осило
Нови авионски линии до Скопје и Охрид од Анкара, Измир и Истанбул, најавува Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ) која денеска, во соработка...
Македонија

Иванов ќе и се врати на професорската кариера во Анкара?

Редакција
Во април догодина на претседателот Ѓорге Иванов му истекува вториот претседателски мандат, по што тој ќе се збогува со претседателската функција. Тој во претседателскиот кабинет влезе...