еМагазин

Tag : бензини

Бизнис

Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот останува иста

Редакција
Од полноќ малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се зголемуваат за 0,50 денари за литар и со тоа малопродажната цена на еуросуперот...
Бизнис

Горивата и понатаму поевтинуваат, цената се намалува за половина до 1,5 денари по литар

Редакција
Горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат од половина до 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Малопродажната цена...
Бизнис

Бензините поевтинувааат до денар и пол, дизелот поскапува за половина денар

Редакција
Цените на бензините од полноќ се намалуваат од денар до денар и пол, а цената на дизелот и екстра лесното масло за домаќинство се зголемува...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Корона вирусот ја урна цената на горивата: Рекордно намалување на бензинот и дизелот

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 14,54% во...
Бизнис

Бензините поевтинуваат за три, а дизелот за 2,5 денари

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 5,56 проценти. Mалопродажните цени на...
Бизнис

Цената на горивата се намалува од ноќеска на полноќ

Редакција
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 2,82...
Бизнис

Горивата поевтинуваат за половина денар, се зголемува цената на мазутот

Редакција
За половина денар поевтинуваат бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинства од ноќеска на полноќ, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на...
Бизнис

Бензините поевтинуваат за 1,5 денари по литар

Редакција
Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари по литар, а цената на дизел горивата останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ)....
Бизнис

Бензините поевтинуваат половина денар

Редакција
Бензините поевтинуваат половина денар од ноќеска на полноќ, а кај  дизелот нема промена на цената, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена на...
Бизнис

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Редакција
Цената на бензините се намалува од денар до денар и пол, а цената на дизелот и eкстра-лесното масло за домаќинство останува непроменета, објави Регулаторна комисија...