еМагазин

Tag : црна листа

Македонија ТОП СТОРИИ

Јакимовски поднесе кривична за непознат сторител за неговото ставањето на „црната листа“

Редакција
Градоначалникот на Општина Карпош и претседателски кандидат Стевчо Јакимовски, денеска до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против непознат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нема пречки Стевчо Јакимовски да ја продолжи трката за претседател на Македонија откако беше ставен на „црната листа“ на САД

Редакција
Нема законски пречки Стевчо Јакимовски да ја продолжи трката за претседател на Македонија откако беше ставен на „црната листа“ на САД. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Градоначалникот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Стевчо Јакимовски, кој заврши на „црната листа„ на САД

Редакција
Градоначалникот на скопски Карпош, Стевчо Јакимовски и кандидат на ГРОМ за претседател на Македонија заврши на “црната листа“ на САД. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Градоначалникот Стевчо...
Македонија ТОП СТОРИИ

За Јакимовски неговото ставање на „црната листа„ е мешање на странски разузнавачки служби во изборот на претседател на државата

Редакција
За градоначалникот на скопски Карпош и кандидат за претседател на Македонија, Стевчо Јакимовски, неговото ставање на „црната листа“ на САД е е мешање на странски...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој сѐ освен Катица Јанева и Стевчо Јакимовски е на “црната листа„ на САД

Редакција
Американскиот Стејт департмент вчера ги стави поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и градоначалникот на скопски Карпош и кандидат за претседател на државата на ГРОМ, Стевчо...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Градоначалникот Стевчо Јакимовски ставен на „црната листа“ на САД

Редакција
Актуелниот градоначалник на скопски Карпош, Стевчо Јакимовски, кој е и кандидат за претседател на неговата партија ГРОМ заврши на т.н. црна листа на САД. Во...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) И Катица Јанева на „црната листа“ на САД

Редакција
Стејт департментот ја стави поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, која е во затвор за случајот “Рекет“ на т.н. црна листа. Во образложението за одлуката стои...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е македонската компанија „Сајтрокс“, која е санкционирана од САД

Редакција
Македонската компанија „Сајтрокс“, која во јули лани заврши на „црната листа“ на САД, сега е ставена и на листата за санкции на американското Министерство за финансии....
Македонија ТОП СТОРИИ

“Црните листи“ на САД и Обединетото Кралство влегуваат во македонското законодавство

Редакција
Владата го утврди текстот на Предлогот за закон за изменување и дополнување на Законот за рестриктивни мерки, информираа од таму.. Со измените и дополнувањата на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пред изборите можни се нови имиња на „црната листа„ на САД, најави американската амбасадорка Агелер

Редакција
Пред престојните парламентарни избори во мај, можно е САД да стават нови лица од Македонија на т.н. црна листа, најави во интервју за телевизијата 24,...