еМагазин

Tag : дожд

ЖИВОТ

Попладне на југоистокот пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Редакција
Времето денеска е сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер, а попладне во југоисточните делови ќе има
ЖИВОТ

Попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Редакција
Времето претпладнево е сончево со мала до умерена облачност, а од пладне на места облачноста ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен пороен
ЖИВОТ

Облачно со дожд цела недела

Редакција
Управата за хидрометеоролошки работи и за утре најавува облачно време со пообилни врнежи од дожд. Наместа се очекува да наврнат и над 20 литри на
ЖИВОТ

УХМР забележа невообичаено топло и сушно време во март

Никола Осило
Потопло од вообичаено, многу суво, со подпросечни количества врнежи, беше времето во март годинава. Според анализата на УХМР, над 20 дена од месецот максималната температура била
ЖИВОТ

Драстична промена: Од попладне облачно со дожд и снег

Никола Осило
Од пладне се очекува промена на времето и синоптичарите најавуваат зголемување на облачноста на запад и север, а веќе во вечерните часови врнежи од дожд на
ЖИВОТ

Уживајте во убавото време: Од понеделник заладување, локален дожд и снег на планините

Редакција
Под влијание на влажен и постуден бран во понеделник во вечерните и ноќните часови ќе настапи значителна промена на времето. Ќе има локални врнежи од
Македонија

Врнежи од дожд и снег во текот на неделата

Никола Осило
Облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините во снег ќе преовладува во текот на оваа недела. Од четврток поради заладување врнежите на
Македонија

Од утре нов снежен бран

Редакција
Македонија утре ќе потпадне под влијание на нов студен и влажен бран, кој ќе услови врнежи претежно од снег, а во југоисточните делови од дожд,
Македонија

Викендов стабилно и суво, од понеделник дожд и снег

Редакција
Најстуден град во Макдонија утрово е Берово со измерени шест степени под нулата во 7 часот, а највисока снежна покривка од 19 сантиметри има на
Локално

Дождот спас за плашицата во Охридското Езеро, но не и за загадувањето

Редакција
Врнежите од дожд што ноќеска го зафатија охридскиот регион ќе ја подобрат неповолната хидролошката состојба што резултираше со драстично намалување на нивото на водата на