еМагазин

Tag : Ел чека

Македонија

Ел Чека му одговори на Заев: Знам дека те боли што пропадна органзираниот криминал што го имаше во СЈО

Редакција
Ел Чека му одговори на премиерот Зоран Заев кој денеска му порача дека кога-тогаш ќе одговара, и да објави „бомби“ и за него ако има.
Македонија

Ел Чека продолжува да си пука „бомби“: Најновата е за братот на Али Ахмети и за Муса Џафери

Редакција
Ел Чека иако го гони Јавното обвинителство не седи мирен. Продолжува со објавување на нови „бомби“. Во најновата аудио „бомба“, наводно се слушаат гласовите на
Македонија

Ел Чека до премиерот Заев: Кога ќе му се јавиш на Трамп осигурај се дека ќе биде тој!

Редакција
Ел Чека, по најавата на премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ Клан дека ќе побара негово апсење во САД се огласи на Фејсбук. „Слушнав
Македонија

По заканите на Ел Чека „дека е можно да се случи ново Куманово на сред Скопје“, Спасовски вели дека нема индиции за нарушување на мирот

Редакција
Безбедносната состојба е стабилна, мирна и нема никакви индиции за нарушување на целата територија на државата, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски одговарајќи на
Македонија ТОП СТОРИИ

Поднесено обвинение против „Ел Чека“ за „бомбите„ за ДУИ

Редакција
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2
Македонија

Османи: Не сум јас тој Бујар од „бомбата„ на „Ел Чека“

Редакција
Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Осман преку соопштение ги демантира, како што вели, шпекулациите изнесени од страна на Алијансата на Албанците и нејзиниот портпарол, во кои
Македонија

„Ел Чека“ продолжува да „пука“ нови „бомби“ за ДУИ

Редакција
Кичевчанецот Шеќерим Ахмети, кој на Фејсбук се преставува како „Ел Чека“ продолжува со објавување на нови “бомби“. Како и досега овие нелегално стекнати разговори наводно
Македонија

Јанева: Можеби „Ел Чека“ бомбите ги презема од You tube, од кај нас не се

Редакција
Специјалната обвинителка Катица Јанева уште еднаш дообјасни дека прислушуваните разговори кои ги објавува кичевчанецот Шеќерим Ахмети, кој на „Фејсбук“ е познат како „Ел Чека“, не
Македонија

Семејството на „Ел Чека“ заминало за Албанија, тој најави дека ќе се врати во Македонија

Редакција
Телевизијата ТВ21 направи репортажа од селото Туин, кичевско, родното место на „бомбашот“ од Чикаго, „Ел Чека“ или Шеќерим Ахмети. Екипата на телевизијата разговарала со неговата баба, која
Македонија

СЈО: „Бомбите“ на „Ел чека“ не се од СЈО

Редакција
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во врска со написите објавени во дел од медиумите и различните толкувања на вчерашната изјава на специјалната јавна обвинителка денеска преку соопштение