еМагазин

Tag : Еразмус

Македонија

И судењето за „Еразмус“ се враќа на почеток, поротник заминува на работа во Германија

Редакција
Наместо завршни зборови за случајот „Еразмус” и пресуда на 3 февруари за професорите и демонстраторот од Економскиот факултет, кои се товарат за земање пари од...
Македонија

На 3 февруари пресуда за „Еразмус“

Редакција
На денешното рочиште за случајот „Еразмус“ беа изведени доказите на одбраната, на следното закажано за 10 јануари обвинети ќе ги кажат своите завршни зборови, а...
Локално

ООУ „Лазо Ангеловски“ партнер во два Еразмус+ КА229 проекти

Редакција
ООУ „Лазо Ангелосвки“ ќе биде партнер во два Еразмус+ КА229 проекти во периодот од 2019 – 2021. година. Првиот Еразмус+ КА229 проект е под наслов...