еМагазин

Tag : град

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Египет со ОАЕ ќе гради „нов Дубаи„ на Медитеранот, ќе чини 35 милијарди долари

Редакција
Египет на Медитеранот ќе гради целосно нов град, Рас ел-Хекма, а неговата изградба ќе чини најмалку 35 милијарди долари. Државата склучи историски договор со Обединетите...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во сабота можност за локално невреме, од недела посвежо време

Редакција
До сабота ќе се задржи многу топло време со натпросечна температура и со умерен, а во сабота засилен јужен ветер. Под влијание на атмосферски фронт...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Викендов облачно со пороен дожд

Редакција
Од утре попладне и во недела времето ќе биде променливо облачно. На повеќе места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

За викендот нестабилно време со пороен дожд, грмежи и ветер

Редакција
Под влијание на нестабилна и влажна воздушна маса за време на викендов и почетокот на следната седмица на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Никакво затоплување на повидок: Денеска попладне локален пороен дожд, грмежи и ветер

Редакција
Времето денеска во претпладневните часови ќе биде променливо облачно, а од пладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Силен дожд со град предизвика поплави во Велес

Редакција
Силен дожд со град попладнево околу 14 часот го зафати Велес. Велешките главни и споредни улици во ниските делови од градот беа поплавени со вода...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

За викендот нестабилно време со дожд, грмежи и ветер

Редакција
Под влијание на влажна и нестабилна маса денеска попладне и за време на викендов времето ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Во Мариупол, градот што повеќе не постои, прекин на огнот за евакуација на цивилите

Редакција
На интернет се појавија нова снимка, од која може да се види обемот на уништувањето во опколениот украински град Мариупол. Министерство за одбрана на Русија...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Страшна снимка од дрон: Мариупол е исчезнат, 90% од украинскиот град е уништен

Редакција
На социјалните мрежи се појави видео од разурнатиот украински град Мариупол, снимено со дрон. Видео снимката ја објави Бахти Нишанов, кој работи за Организацијата за...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Невреме со град, силен ветер и грмотевици го погоди струмичко Ново Село

Редакција
Невреме проследено со град, силен ветер и грмотевици го зафати регионот на струмичко Ново Село вечерва околу 18:00 часот. Според очевидци, градот паѓал околу 15...