еМагазин

Tag : град

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Има ли нешто повредно од децата?!

Редакција
Д-р Арбен Таравари Гледам фотографија од поголемиот син, кога беше бебе. Речиси занемен пред невиноста на неговиот поглед кој зрачи со праведност. Погледот на едно
Локално

За што ќе се трошат парите: Град Скопје за 2019, со буџет од 6,5 милијарди денари

Редакција
Наредната година буџетот на Град Скопје ќе изнесува 6,5 милијарди денари. Според предлогот, Градот планира инфраструктурни проекти, поддршка на локален економски развој и развој на
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Црн облак се надвисна врз Скопје – градот кандидат за зелена престолнина

Никола Осило
Црн облак од чад вечерва се појави над Скопје на денот кога јавноста беше запознаена со кандидатурата за најзелен град. Изворот на чадот е непознат,
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Шилегов не престанува да не засмејува, Скопје еден од најзагадените градови во Европа кандидат за најзелен европски град

Редакција
Значи ако за нешто го бива скопскиот градоначалник Петре Шилегов, тоа е сигурно неговата „смисла за хумор“. По оџачарите и ваучерот за такси за пијани