еМагазин

Tag : група

Бизнис

Групата „Неоком“ ја зголеми добивката

Редакција
Групата „Неоком“ во текот на минатата година оствари добивка од 10,6 милиони денари, што е зголемување во однос на претходната година кога добивката на компанијата...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) По иницијатива на дизајн-сцената се изработуваат заштитни маски со визири за медицинските работници

Редакција
По иницијатива на дизајн сцената, доктори и сопственици на 3D принтери, почнаа да се изработуваат заштитни маски со визири за медицинските работници испринтани на 3D...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е виновен, девојчињата што испраќале фотографии, родителите или тие што ги споделуваат: Твитер реакции за групата на Телеграм

Редакција
Информација за затворената група на апликација “Телеграм“, на која се споделува порнографски материјал и од малолетни девојки од цела Македонија ги „запали“ социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ...
Забава

По осум месеци притвор во Грција, Панки му се враќа на „Куку Леле“ и на пеењето

Редакција
По осум месеци притвор во Грција, Сашо Каимовски  – „Панки“ (52) се враќа на пеењето и на „Куку Леле“. Потврда за тоа е рекламата за...
Забава

(ВИДЕО) “Те спомнувам“: Нова песна на „Ареа“

Редакција
„Те спомнувам“ е новата песна на „Ареа“, која е целосно авторско дело на групата: текст, музика, аранжман и продукција. Спотот е сниман на неколку локации...
Локално

Сузбиена криминална група: Дилале марихуана во Струга, Охрид, Битола, Велес и Тетово

Никола Осило
Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна безбедност во МВР, во соработка со СВР Охрид...
Да помогнеме

Апел: Потребна е крвна група Б негатив

Редакција
На социјалните мрежи се споделува апел за помош за крв од групата Б негатив во штипската Клиничка болница. „Штипјани, потребна е крв од групата Б -....
Македонија

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со Мицкоски „на негово барање“

Никола Осило
Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ оствари средба со...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Апотеоза“ на партиите 

Редакција
Д-р Арбен Таравари  Што е она што го опишува конструктот политичка партија? Можеби, наједноставно, група луѓе кои одлучиле да бидат заедно на поорганизиран начин, бидејќи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Избрканите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ќе делуваат како независни во нова опозициска пратеничка група

Никола Осило
Осумтемина опозициски пратеници, кои гласаа за пристапување кон уставни измени, попладнево до Кабинетот на претседателот на Собранието Талат Џафери доставиле известувања дека во иднина ќе...