еМагазин

Tag : ГТЦ

Забава

City Radio приредува карантинска забава во Зелената градина на кровот од ГТЦ со најдобрите диџеи

Редакција
Во недела, 17 мај, во Зелената градина на Градскиот трговски центар во Скопје во недела, ќе се случи една од најдобрите забави во карантин досега!...
Бизнис

ГТЦ лани во загуба од 35 милиони денари

Редакција
Градски трговски центар (ГТЦ) АД Скопје во минатата година оствари загуба од 35 милиони денари, што е зголемување во однос на претходната година кога загубата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Винт“ го доби тендерот на ГТЦ за замена на осветлување вреден 594.000 евра

Редакција
АД Градски Трговски Центар по распишаниот тендер за замена на постоечко флуоресцентно осветлување со лед осветлување во пасарели, јадра, кула 2 и зони на вработените...
Бизнис

„Линк медиа плус“ го доби тендерот за новогодишно украсување на ГТЦ вреден 22.800 евра

Редакција
АД Градски Трговски Центар по распишаниот тендер за новогодишно украсување на ГТЦ склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Линк медиа плус“ ДООЕЛ...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Како изгледа зелениот покрив на ГТЦ

Редакција
Градскиот трговски центар во Скопје доби зелен покрив. Местото каде што граѓаните на Скопје од денеска ќе можат да уживаат во убавините на зелениот покрив...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на ГТЦ за набавка на струја вреден 863.000 евра

Никола Осило
АД Градски Трговски Центарпо распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи актив“ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје....
Бизнис

ГТЦ со намалена добивка

Редакција
Гратски трговски центар (ГТЦ) АД Скопје во првите девет месеци од годината оствари добивка од 14,3 милиони денари, соопшти компанијата преку Македонската берза. Истиот период...
Локално

(Фото) Почна демонтажата на времениот објект на покривот од ГТЦ

Редакција
Времениот објект на покривот на Градскиот трговски центар денеска почна да се отстранува согласно одлуката на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Со активностите ќе...
Бизнис

Шеваљ Цеку поднесе оставка од Одборот на директори на ГТЦ

Редакција
Од Градски трговски центар АД Скопје преку Македонската берза информираат дека неизвршниот член на Одборот на директори на компанијата, Шеваљ Цеку поднел оставка....