еМагазин

Tag : кандидат

Македонија ТОП СТОРИИ

Силјановска Давкова потврдена за претседателски кандидат на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Гордана Силјановска Давкова е избрана за кандидат за претседател на Македонија на Конвенцијата за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата. Од 448...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Максим Димитриевски, кандидат за претседател на Македонија на ЗНАМ

Редакција
Градоначалникот на Куманово и претседател на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, е кандидат за претседател на партијата. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Максим Димитриевски, кандидат на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Стевчо Јакимовски, кандидат за претседател на Македонија на ГРОМ

Редакција
Градоначалникот на скопски Карпош, Стевчо Јакимовски и претседател на ГРОМ е кандидат на партијата за претседател на Македонија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е Стевчо Јакимовски, кандидат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Максим Димитриевски, кандидат на ЗНАМ за претседател на Македонија

Редакција
Градоначалникот на Куманово и претседател на ЗНАМ – За Наша Македонија, Максим Димитриевски е кандидат за претседател на Македонија на партијата, информираа од таму денеска....
Македонија ТОП СТОРИИ

Мерсиха Смаиловиќ, кандидат за претседател на Македонија на Бошњачки демократски сојуз

Редакција
И Бошњачки демократски сојуз на престојните избори, ќе има свој кандидат за претседател на Македонија. Тоа ќе биде Мерсиха Смаиловиќ, која е правничка и граѓанска...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е Гордана Силјановска-Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија

Редакција
Професорката и актуелна пратеничка во македонското Собрание, Гордана Силјановска-Давкова е единствената која се пријавила на огласот за кандидати за претседател на Македонија на ВМРО-ДПМНЕ, информираа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Професорката Билјана Ванковска е претседателски кандидат на Левица

Редакција
Професорката Билјана Ванковска е претседателски кандидат на Левица, информираа денеска од партијата на прес-конфеернција на Ванковска и претседателот на партијата, Димитар Апасиев. „Умрев од смеа,“ рече...
Македонија

Стевче Јакимовски размислува да се кандидира за претседател, граѓаните го поддржувале

Редакција
Градоначалникот на Општина Карпош и лидер на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски, изјави дека размислува да се кандидира за претседател. „Да се биде на одредена функција...
Македонија ТОП СТОРИИ

Докторот Вело Марковски прв кандидат за претседател на Македонија

Редакција
Универзитетскиот професор Вело Марковски ја најави првата претседателска кандидатура за претстојните претседателски избори, што треба да се одржат напролет. Намерата за поднесување на кандидатура, Марковски...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Еквадорски претседателски кандидат убиен за време на кампања

Редакција
Еквадорскиот претседателски кандидат Фернандо Вилависенсио беше застрелан на крајот од предизборниот митинг синоќа во Кито, а извршителот на убиството набрзо беше идентификуван, но им подлегна...