еМагазин

Tag : кандидат

Политика

Силјановска по изборот: Не не сум националист, јас сум за владеење на правото

Редакција
Професорката Гордана Силјановска – Давкова е кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата на престојните избори. Таа по изборот, им заблагодари на делегатите за довербата,
Политика

„За честита Македонија“: Слоганот под кој ВМРО-ДПМНЕ го избира претседателскиот кандидат

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ денес на Конвенција под слоганот „За честита Македонија“ во Струга го избира партискиот кандидат за претседател на претстојните претседателски избори во Македонија, информираа од
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Ѓорги Филипов, еден од кандидатите за претседател на државата од СДСМ

Редакција
Поранешниот амбасадор Ѓорги Филипов, најави дека ќе се пријави на отворениот оглас за кандидат за претседател на државата на СДСМ. Кој е Филипов? Ѓорги Филипов е
Политика

Поранешниот амбасадор Ѓорги Филипов еден од кандидатите на СДСМ за претседател на државата

Редакција
Поранешниот амбасадор Ѓорги Филипов, најави дека ќе се пријави на отворениот оглас за кандидат за претседател на државата на СДСМ. Филипов е доктор по технички науки,
Политика

Димитров дебатира сам со себе дали да се кандидира за претседател

Редакција
Имам дневни дебати сам со себе околу прашањето дали да се кандидирам за претседател, вели во интервју за „Гласот на Америка“, министерот за надворешни работи
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е бизнисменот Мансаков, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата

Редакција
Еден од деветте кандидати за претседател на државата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ е и бизнисменот, Ѓорги Манасков. Кој е Манасков? Манасков е електро машински инжинер. Завршил
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

И директорот на Дрисла во трка за претседател на државата: Кој е Горан Ангелов

Редакција
Еден од деветте кандидати за претседател на државата, кој се пријавил на огласот на ВМРО-ДПМНЕ е и актуелниот директор на скопската депонија „Дрисла“, Горан Ангелов.
Политика

Силјановска со видео и објаснува на јавноста зошто се кандидирала за претседател на државата

Редакција
Професорката Гордана Силјановска-Давкова, преку видео и објаснува зошто поднела кандидатура за претседател на државата. Таа е една од девтте кандидати за претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Кој
Политика

Кој е Никита Шекутковски, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата

Редакција
Професорот Никита Шекутковски е еден од деветте кандидати за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, кој се јавил на огласот на партијата. Кој е Шекутковски? Роден е
Политика ТОП СТОРИИ

Гордана Силјановска влегува во трката за претседател: Кои се другите кандидати од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска ги објави пријавените кандидати за претседател на државата, кои се јавиле на огласот на ВМРО-ДПМНЕ. На огласот се