еМагазин

Tag : Карпалак

Локално

Повторно откорната спомен плочата на загинатите бранители кај Карпалак

На 14.05.2019 година во 13.00 часот во СВР Тетово и во Полициското одделение Сарај, М.Н. – претседател на одбор на бранители, пријавил дека била откорната
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Познат идентитетот на 14. загинати во автобуската несреќа

Редакција
Познат е идентитетот на 14. патници кои го загубија животот во вчерашната автобуска несреќа кај Карпалак, објави Алсат М. Раметула Абдураими, единец во семејството Абдураими
ЖИВОТ

Скопјани нудат сместување за најблиските на повредените во сообраќајката кај Карпалак

Никола Осило
Повеќе граѓани од Скопје на социјалните мрежи нудат сместување на најблиските роднини на повредените во трагичната сообраќајна несреќа кај Карпалак, во која загинаа 14 лица.
Балкан

Грчкитe медиуми за несреќата: Трагедија во Северна Македонија

Редакција
„Трагедија во Северна Македонија“ е насловот што преовладува во текстовите објавени од грчките медиуми за вчерашната несреќа на автопатот Скопје – Гостивар, јави дописничката на
Македонија ТОП СТОРИИ

Лавина реакции: Осуда на сите кои даваат политичка конотација на трагедијата кај Карпалак

Никола Осило
Искрени пораки за сочувство за загинатите лица во сообраќајката кај Карпалак може да се забележат на социјалните мрежи, но и реакции за осуда на сите
ЖИВОТ

Веста за трагедијата кај Карпалак одекна во светските медиуми

Никола Осило
Повеќе реномирани медиуми во светот ја пренесоа информацијата за трагичната сообраќајна несреќа кај Карпалак. „Дојче веле“ пишува дека Владата прогласила дводневна жалост по сообраќајката во