еМагазин

Tag : концерти

Забава ТОП СТОРИИ

Калиопи најавува нов албум и концерти во Скопје и Битола

Редакција
Македонска поп-рок ѕвезда Калиопи, ќе одржи ексклузивни концерти во Скопје, на 19. октомври, во „Арена Борис Трајковски“, како и во Хераклеа – Битола, на 20....
Забава ТОП СТОРИИ

На 6. септември почнува концертниот караван „Македонијо, во срце те носиме”

Редакција
Организаторот, Скендеровски продукција, кој стои позади проектот „Македонијо, во срце те носиме” соопшти дека најавениот концертен караван започнува со концерт во Штип, на 6. септември....
Забава

(Фото) Со голем музички хепенинг заврши 22. издание на Битола отворен град

Редакција
Уметноста и музиката на новата генерација млади луѓе, но и социјалните промени, беа во фокусот на Битола отворен град кој изминатата недела го трансформираше градот...
Забава

Изложба на македонски музички плакати

Редакција
Во рамки на четвртото издание на „Скопски Градски Фестивал„ Баги Комуникации организира изложба на македонски музички плакати. Изложбата ќе биде отворена на 26 мај, во...
Забава

Концерт „Мелем песна“ на „Танец“ на Скопско лето

Редакција
Концертот „Мелем песна“ на хорот и оркестарот на „Танец“ е дел од новата сезона на ансамблот, симболично наречена „Враќање“, во чест на 100 годишнината од...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(ФОТО) Настап на „Рацинови средби“: „Танец“ се враќа на сцената по една година пауза поради пандемијата

Редакција
Со бурни аплаузи и желба за точка повеќе, Велешани ги испратија солистите, хорот и оркестарот на ансамблот „Танец“ од сцената на Центарот за култура „Јордан Хаџи Константинов...
Македонија

Можно укинување на полицискиот час и одржување на концерти после 15 јуни

Редакција
Нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. Следниот состанок на Комисијата за заразни болести ќе биде пред 15 јуни, а дотогаш ќе работиме со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се уште е рано да не се носат маски на отворено, за свадби и за концерти, вели Филипче

Редакција
Се уште е рано за да се даде општа препорака за маските да не се носат на отворено, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче....
Забава

Првиот Скопски градски фестивал ќе се одржи овој петок

Редакција
Во организација на Баги Комуникации а со поддршка на Град Скопје овој петок (11 септември) со почеток во 19 часот, на Плоштадот Мајка Тереза (плато...
Забава

Концертите се враќаат: Ексклузивен концерт на Амира Медуњанин во Антички театар

Редакција
Авалон продукција го најавува првиот проект од концертите што ќе ги организираат во август и во септември под веќе изготвените и одобрени протоколи за организација...