еМагазин

Tag : концерти

Забава

Уште малку билети за детскиот и концертот за денот на вљубените „Бакнеж и танго“ на Македонска филхармонија

Редакција
Македонска филхармонија информира дека речиси се распродадени билетите за престојните два концерти на оркестарот. Првиот е „Штурецот и мравката“ наменет за најмладите кој ќе се...
МАКЕДОНСКО

Мартин Вучиќ за СБС на македонски јазик во Австралија: Кого бојкотираат Македонците, самите себе?

Редакција
Директорот на националниот ансамбал за народни игри и песни „Танец“, Мартин Вучиќ гостуваше во програмата на македонски јазик на австралискoто „СБС“ каде што меѓу другото...
Локално

Општина Охрид повеќе нема да субвенционира концерти организирани од приватни продукции во шпицот на туристичката сезона

Редакција
Советот на Општина Охрид на вчерашната седница со 20 гласа го поддржа предлогот на в.д. градоначалникот Константин Георгиески од општинската каса да не се издвојуваат...
ЖИВОТ

Откажани концерти и претстави поради националната трагедија

Редакција
Македонски народен театар извести дека изведбата на мјузиклот MAMMA MIA! која беше планирана да се изведе по повод денот на виното и вљубените на 14...
Македонија

Милошески од Авалон шокиран од односот: На Министерство за култура не му се важни концертите на Стинг, Лени Кравиц, Ерос Рамацоти….

Редакција
Во годишната програма на Министерство за култура ги нема концертите на Авалон продукција планирани за оваа година. По тој повод, Бобан Милошески од Авалон, се...
Забава

(ВИДЕО) „Дупер“ станаа ексклузивци на „Авалон“

Редакција
Скопскиот бенд „Дупер“ и „Авалон“ продукција потпишаа двегодишен договор за соработка во кој Авалон ќе биде издавач, организатор на концертите, како и букинг агенција на...
Забава

Концерти за паметење на Недела на дизајнот во Скопје

Редакција
На Неделата на дизајнот во Скопје годинава ќе има десет концерти на музичари и диџеи од регионот, кои ќе настапат на сцената во поткровјето на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Камерниот оркестар на Македонска филхармонија ќе одржи два концерти во Казахстан

Редакција
Денеска Камерниот оркестар на Македонската филхармонија отпатува во Казахстан, каде што ќе одржи два концерти – во Алмати на 5 септември и во Астана на...