еМагазин

Tag : куче

Македонија

Детали од Обвинителството: Девојчето кое се удави било нападнато од куче кога се враќало од училиште

Редакција
Наредба за обдукција на телото на 17-годишното девојче кое беше пронајдена синоќа во водите на Вардар издаде дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер-реакции за девојчето кое се удави, бегајќи од куче скитник: За смртта, виновни се институциите

Редакција
Македонија ја потресе голема трагедија, смртта на тинејџерката од гостиварско која се удави во реката Вардар, бегајќи од куче скитник. Социјалните мрежи експлодираа од најразлични...
Балкан

(ВИДЕО) Куче на Крит 8 години го чекаше својот мртов сопственик

Редакција
„Хачико“ од Крит, Грција почина осум години по смртта на неговиот сопственик, кој секојдневно го чекаше пред локалниот супермаркет во селото Пателис, пишуваат грчките медиуми,...
Локално

Куче искасало 12-годишно девојче

Никола Осило
Во Полициска станица Ѓорче Петров вчера во 16:00 часот И.Л.(37) од Скопје пријавила дека завчера околу 18,30 часот додека се движеле по улица “Шарпланинска” со...
Локално

Тројца скопјани каснати од кучиња

Никола Осило
На 26.09.2018 година во 01.50 часот во Полициска станица Центар, Н.К.(22) од Скопје пријавил дека на 25.09.2018 година околу 23.30 часот на улица „Пролет” бил...
Локално

На скопјанец му го застрелале кучето со воздушна пушка

Никола Осило
На 06.09.2018 година во 11.00 часот во Полициската станица Гази Баба, Г.Д.(45) од Скопје пријавил дека на 02.09.2018 година во периодот од 23.00 до 23.30...
Локално

Куче скитник каснaло девојка на Кејот во Скопје

Никола Осило
На 22.08.2018 година во 12.30 часот во Полициската станица Центар, М.А.(27) од Скопје пријавила дека на 21.08.2018 година околу 22.00 часот на ул. „Кеј 13-ти...
Свет

(ВИДЕО) Италијанците бесни: Отруено куче што спасуваше преживеани во земјотресите во Италија

Редакција
  Труењето на куче, кое спасуваше преживени од земјотресите во Италија во 2016 година, предизвика бес во јавноста. Информацијата за труењето на германскиот овчар Каос,...