еМагазин

Tag : Кумановец

Локално ТОП СТОРИИ

Кумановец со нож ги убил сопругата и нејзината мајка по што се самоубил скокајќи од прозорец

Редакција
Четириесет и шестгодишен кумановец ги убил сопругата и нејзината мајка по што се самоубил. Од полицијата информираат дека случајот е пријавен денеска околу 14:25 часот....
Локално ТОП СТОРИИ

Кумановец почина откако со автомобил удрил во паркиран автобус

Редакција
Педесетгодишен кумановец почина по здобиени повреди откако со неговиот автомобил удрил во паркиран автобус кај село Доброшане, соопшти денеска СВР Куманово. – Вчера околу 20:30...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Полицијата и семејството трагаат по исчезнат 35-годишен кумановец

Редакција
Триесет и петгодишниот кумановец, Самир Салиевски од вчера од 10 часот се води како исчезнат. Случајот е пријавен и во полицијата. Од СВР Куманово денеска информираат дека вчера во 22:00 часот во СВР Куманово, С.С.(21) од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Најдено безживотно тело во реката Вардар, се идентификува дали е момчето кое излета со автомобил во вторникот

Редакција
Градоначалникот на општина Желино преку социјалните мрежи објави дека утринава во реката Вардар е најдено телото на Ердон Рамадани, 22 годишното момче кое на 27...
Локално ТОП СТОРИИ

26-годишен кумановец загина во сообраќајна несреќа

Редакција
Млад кумановец загина, а друго лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи два и пол часа по полноќ, на улицата „Тоде Думба“ во...
Локално

Пронајден починат кумановец кој беше пријавен за исчезнат

Редакција
Шеесет и седумгодишниот кумановец по кого трагаше и семејството и полицијата е пронајден мртов во нива во населбата, на телото нема траги на насилство, соопшти...
Локално

Кумановец без маска со пиштол сакал да убеди работник на бензинска да му наточи гориво

Редакција
Полицијата лишила од слобода кумановец откако бил пријавен дека на појасот има пиштол. Тој, синоќа сакал да наточи гориво, но вработениот на бензинска пумпа одбил...
Локално

Кумановец телефонски се заканувал во странска амбасада

Редакција
СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.М.(44) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурност“, информира МВР. На 30.03.2020,...
Локално

Кумановец загина по излетување со автомобил кај клучката „Петровец“

Редакција
Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како...
Локално

Несекојдневен случај: Кумановец ограбен од двајцата синови

Редакција
На 22.09.2019 во 22.30 часот во СВР Куманово, Р.С.(65) од Куманово пријавил дека во неговиот дом на ул.„Драги Шутевски“, неговите синови И.С.(30) и Е.С.(17) извршиле...