еМагазин

Tag : линии

Бизнис

Нови четири дестинации со „Визер“ од Скопје и Охрид

Редакција
Нови четири авиодестинации се достапни за граѓаните од земјава од аеродромите во Скопје и Охрид, а кои ќе бидат оперирани од нискобуџетната компанија „Визер“. Од...
Локално

ЈСП со изменет возен ред, поради затворање на дел од улиците

Редакција
ЈСП информира дека во недела на 31 март, во период од 8 до 12 часот, поради одржување на Женска трка, автобусите на линиите 8, 15А...
Локално

Изменета траса на возење на осум автобуски линии на ЈСП

Редакција
Од денеска, поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош“ во Бутел автобуските линии8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71...
БАШ НИ Е ЌЕФ

JСП со нови линии за Саемот за мебел: Еве го возниот ред и трасата на движење

Редакција
Од денеска до недела (14.10.2018 година), во редовниот линиски превоз ќе бидат вклучени две привремени линии кои ќе сообраќаат до СЦ „Борис Трајковски“. Станува збор...