еМагазин

Tag : ловочувар

Локално

Ловочувар застрелал жител на Македонски брод во одгледувалиште на диви свињи

Редакција
На 28.01.2020 во Полициската станица Македонски Брод било пријавено дека во 09.50 часот во Здравствен дом Македонски Брод со повреди бил донесен С.П.(63) од Македонски...