еМагазин

Tag : Марко Бислимоски

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Во јануарската сметка за струја, нема да има надомест од 200 денари за пристап до мрежа

Редакција
Во јануарската сметка за потрошена електрична енергија која граѓаните ќе ја добијат во февруари нема да има надомест од 200 денари за пристап до мрежа,...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Струјата ќе поскапи за 27%, доколку се прифатат барањата на компаниите

Редакција
Цената на струјата ќе се зголеми за 27 проценти, ако се прифатат барањата од компаниите, кои учествуваат во одредувањето на цената – МЕПСО, МЕМО и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Парното поскапува за 4,5%: За просечна сметка од 1.800 денари, плус 80 денари

Редакција
Парното ќе поскапи 4,51 процент, на сметка од 1.000 денари значи зголемување за 45 денари или на просечна сметка од 1.800 денари во Скопје, зголемувањето...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Цената на парното ќе се знае најдоцна до вторник

Редакција
Цената на парното ќе се знае најдоцна до вторник, најави претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водени ресурси (РКЕ), Марко Бислимоски. „Постапката за определување...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Доколку не работи ТЕ-ТО ќе ни се случи ценовно цунами, предупреди Бислимоски

Редакција
Доколку не работи ТЕ-ТО ќе ни се случи ценовна катастрофа со топлинската енергија во Скопје, а ние тоа нема да го дозволиме. Затоа нема да...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Бисломоски, кој е реизбран за претседател на Регулаторната комисија за енергетика

Редакција
Марко Бислимоски доби нов мандат за претседател на Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад (РКЕ). ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Бислимоски...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бислимоски доби нов мандат за претседател на Регулаторната комисија за енергетика

Редакција
Марко Бислимоски доби поддршка од пратениците за втор мандат за претседател на Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од 1 декември се враќа евтината дневна тарифа за струјата

Редакција
Од 1 декември се враќа евтината дневна тарифа за електричната енергија во периодот од 13 до 15 часот, објави денеска на прес-конференција претседателот на Регулаторната...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во првите два месеци од годинава во Македонија има нови 88 фотонапонски електроцентрали

Редакција
Во првите два месеци од годинава во државата има нови 88 фотонапонски електроцентрали со моќност од 29 MW за производство на електрична енергија од обновливи...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Бислимоски не очекува забраната на рускиот дизел да има сериозни импликации на цената

Редакција
Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), Марко Бислимоски, не очекува да има недостиг на нафта и нафтени деривати во Македонија по...