еМагазин

Tag : недела

Локално

Пеколни температури до крајот на неделава, разладување од понеделник

Никола Осило
Продолжува периодот на стабилно и топло време. Зголемување на облачноста ќе има од петок. Во недела и понеделник претежно во северните делови ќе има услови...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Започнува „Недела на мажите“ во „Рамстор“

Редакција
По „Недела на жената“ во Рамстор Мол, започнува „Недела на мажите”, дел од акцијата „Месец на модата“ во Рамстор Мол. „Во пресрет на големи прослави,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Застрашувачки: Осум лица починале од грип минатата недела

Никола Осило
Осум лица минатата недела починале од грип. Од лицата, кои биле на возраст од 12 до 70 години, пет се од Скопје и по еден...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пресудата за Јанкулоска на 8 октомври, поранешната министерка плачеше при завршните зборови

Редакција
Пресудата за издвоената постапка за Гордана Јанкулоска за предметот „Тенк“ ќе биде соопштена на 8 октомври, соопшти денеска претседателката на Судечкиот совет Добрила Кацарска, по...