еМагазин

Tag : обвинителка

Македонија ТОП СТОРИИ

Судот го одби барањето за издавање на времени пасоши на Камчев и Панделески

Редакција
Основниот кривичен суд во Скопје го одби барањето за давање согласнот за издавање на пасоши со ограничен рок на важење за Јордан Камчев и Цветан...
Македонија

Обвинителката Стефанова не стравува дека ќе биде инволвирана во истрагата за „Рекет“

Редакција
Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова не стравува дека би можело да биде инволвирана во истрагата во чии рамки вчера ѝ беше одземен телефонот...