еМагазин

Tag : Партизан

Спорт ТОП СТОРИИ

(Фото) Почина македонската фудбалска легенда Благој Истатов

Редакција
Денеска во 71-та година од животот почина Благоја Истатов, еден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња, пренесува Струмицанет. Струмичкиот и македонскиот фудбал загубија големо...