еМагазин

Tag : плати

Бизнис ТОП СТОРИИ

За плати, надоместоци, награди на менаџментот на Оилко, лани исплатени 4,3 милиони денари

Редакција
Минатата година по основ на нето примања за плати, надоместоци за плата, по основ на други права и по основ на награди, на управителот и
Бизнис ТОП СТОРИИ

За плати на Управниот и Надзорниот одбор на Прилепска пиварница лани исплатени 32,1 милиони денари

Редакција
Во текот на 2018 година Прилепска Пиварница АД – Прилеп има вршено исплата на примања на членовите на Управниот одбор и на членовите на Надзорниот
Бизнис ТОП СТОРИИ

За надоместоци на Управниот одбор на Стопанска банка Скопје лани исплатени 32,5 милиони денари

Редакција
На Управниот одбор на Стопанска банка – Скопје минатата година му е исплатена сума за надоместоци од 32.591.932 денари (фиксен надомест: 25.627.182, варијабилен надомест: 6.964.750
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) „Плати со поезија“ по петти пат го разубави Скопје

Редакција
На 21-ви март, Светскиот ден на позијата, секоја година светот цути под значајноста на стиховите. Но, под водството на поетите од Македонија, Скопје и сите
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет најплатени професии: Воздухопловците и програмерите убедливо на врвот

Никола Осило
Државниот завод за статистика ги објави податоците за просечната исплатена нето плата во јануари, годинава од кои може да се види дека најголеми просечни плати
БАШ НИ Е ЌЕФ

Плати со поезија и оваа година на 21-ви март на 8 локации во Скопје

Редакција
Во свет каде технологијата и интернетот го преземаат секој аспект од животите на луѓето сите се прашуваат како да ги освојат моментите кои се надвор
Бизнис ТОП СТОРИИ

Плати и надоместоци од 826.000 евра за членовите на Управниот одбор на Комерцијална банка

Никола Осило
Годишниот извештај на Комерцијална банка за минатата година објавен преку Македонската берза покажува дека на Управниот одбор се исплатени вкупно 50,8 милиони денари (826.000 евра)
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ пет највисоки просечни плати: Програмерите паднаа од тронот

Никола Осило
Државниот завод за статистика ги објави најновите податоци за просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во декември 2018 година од кои може да се види
Македонија

Пет отсто повисоки плати за вработените на Медицинскиот факултет при УКИМ

Никола Осило
Вработените на Медицинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје ќе добијат пет отсто поголеми плати од јануари 2019, одлучи Владата на вчерашната
Бизнис ТОП СТОРИИ

За плати, надоместоци и други лични примиња во М-НАВ потрошени фантастични 635,3 милиони денари

Редакција
Според финанскиот извештај на М-НАВ, (Акционерско друштво во државна сопственост) за 2017 година, во истото за плати, надоместоци и други лични примања се потрошени 635,3