еМагазин

Tag : предмет

Локално

Дебарчанец „гаѓал“ со предмет судија на фудбалски натпревар во Охрид

Никола Осило
На 10.11.2019 околу 15.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на Спортско –  рекреативниот центар „Билјанини Извори“ во Охрид, за време на одржување на...
Македонија

Почнува предавањето на предметите од СЈО во Јавното обвинителство

Редакција
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) од денеска треба да почне да ги предава предметите на Јавното обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески вели дека е утврден...
Локално

Со остар предмет се расправал со соседот

Никола Осило
На 02.07.2019 во 20.26 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен М.М.(53) од...
Бизнис

Доставено барање за стечај на штипски „Бетон“

Редакција
Тројца доверители доставиле барање до штипскиот Основен суд за покренување на стечајна постапка на градежната компанија „Бетон“ од Штип. Судијата и портпарол на Основниот суд...
Македонија

Обвинителството отвори предмет по допрен глас за „спорните“ вакцини

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје (ЈОРМ) отвори предмет по допрен глас во врска со евентуални неправилности при увозот, дистрибуцијата и употребата на вакцината МРП, во периодот...
Македонија

Обвинителството на Монако постапило по барањето на нашето за предметот за доделување на концесијата за центрите за дијализа

Редакција
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција доби официјално известување од Обвинителството на Кнежевството Монако дека постапило по барањето за меѓународна правна...
Македонија

Обвинителство отвори предмет за случајот со пелените, за да утврди дали детето е запоставено

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од...