еМагазин

Tag : производ

ЖИВОТ

Во чекор со времето: Решение на иднината за здрави зглобови на современиот потрошувач

Редакција
Неодамнешните сознанија откриваат дека пазарот на колаген се шири, создавајќи возбудливи можности за производителите на додатоци во исхраната да иновираат во заедничкиот здравствен сектор. ЗДРАВИ...
ЖИВОТ

Нов производ за помазна и помлада кожа – Eucerin®Hyaluron-Filler – ноќен пилинг и серум

Никола Осило
„Со возраста се успорува процесот на обновување на кожата. Тоа води до по-неефикасно ослободување од мртвите клетки, а кожата станува погруба и со нездрав сјај....