еМагазин

Tag : производи

БАШ НИ Е ЌЕФ

„Витаминка“ досега издвои буџет од 3,5 милиони денари за поголем број донации онаму каде е потребно

Редакција
Со цел укажување помош во најкритичните моменти со кои се соочува државата, „Витаминка“ издвои буџет од 3,5 милиони денари за поголем број донации што се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Срамота: Шеесетина трговци неосновано покачиле цени на производи

Редакција
Затворени се 22 угостителски објекта во Скопје, Куманово, Гостивар и Тетово, а 60-ина трговци неосновано покачиле цени на производи, претежно на лимоните, констатирале инспекторите од...
БЕСПАРИЦА

Брашното во некои продавници во Чаир, поскапено речиси двојно

Редакција
До редакцијата на еМагазин.мк пристигнаа поплаки од граѓани од скопската Општина Чаир, кои тврдат дека цената на брашното е зголемена речиси двојно. Имено, тие велат...
Бизнис

Рамсторе Македонија: Има доволно залихи во нашите продавници, без паника

Редакција
По повод денешната средба со министерот за економија, Крешник Бектеши, на која беа присутни сите преставници на поголемите маркети, Државниот инспекторат како и најголемите дистрибутери...
Бизнис ТОП СТОРИИ

АПЕЛ од маркетите: Не купувајте масовно и панично, залихи има и постојано се врши набавка на роба

Редакција
На средбата со претставници од маркетите, министерот за економија, Крешник Бектеши, апелираше граѓаните да купуваат разумно, бидејќи залихи има доволно. Тој додаде дека во маркетите...
Бизнис

Владата на вечерашната седница разгледува замрзнување на цените на основните производи

Редакција
Министерот за економија, Крешник Бектеши, при посетата на КАМ изјави дека Владата ќе се погрижи за да нема ценовни шокови и оти ќе се преземат...
Бизнис

Бектеши уверува: Има доволно залихи на основните производи, нема место за паника

Редакција
Нема место за паника, има доволно залихи, особено за основните производи. Ги следиме трендовите и на увоз и на извоз на соодветните продукти и навремено...
Балкан

Косово ќе ги укине таксите на производите од Србија и Босна и Херцеговина

Редакција
Косово од 15 март ќе започне со постепено укинување на таксите на производите кои се увезуваат од Србија и Босна и Херцеговина. Информацијата ја соопшти...
Бизнис ТОП СТОРИИ

За да наплати данок: УЈП распродава автомобили, камиони, телевизори, цуцли, пелени, фарби за коса…

Никола Осило
Управата за јавни приходи (УЈП) на јавна аукција и по пат на комерцијална продажба закажани за 28 ноември, годинава ќе понуди повеќе движни и недвижни...
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) Ексклузивните производи на Fashion Group поблиску до вас – отсега и преку мобилна апликација

Редакција
Светските брендови Desigual, Diesel, Geox, Guess, Inuikii, Levi’s, Mango, Parfois, Premiata, Replay, Springfield, Steve Madden, Super Dry, Timberland, UGG, Women’s Secret кои се под групацијата...