еМагазин

Tag : радишани

Локално

МВР со детали за прегазеното дете во Радишани

Никола Осило
На 05.09.2019 во 08.55 часот на ул.„Радишанска“ во Скопје, мопед „Хонда“ без регистарски ознаки, управуван од В.Д.(18) од Скопје, удрил во малолетник од Скопје, информира...
Локално

Tрагедија: Градежен работник почина по пад од куќа во Радишани

Никола Осило
На 18.08.2019 во 11,00 часот во СВР Скопје од комплексот клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен Б.С.(63) од Богданци, кој бил ангажиран...
Локално

(Фото) Со „БМВ“ удрил во двајца полицајци на обиколницата кај Радишани

Никола Осило
На 05.08.2019 околу 5 часот на обиколница во близина на клучка Радишани З.П. (30) од с. Одри, Тетово управувајќи возило „БМВ“ удрил во возило „Шкода...
Македонија

Два нови случаи со мали сипаници во Куманово и Шуто Оризари

Редакција
Два нови случаи со мали сипаници се лабораториски потврдени. Станува збор за дете на возраст од двеипол години од Куманово и жена на 32-годишна возраст...
Македонија ТОП СТОРИИ

Прогласена епидемија на морбили во скопско Радишани, досега заболени шест лица

Редакција
Министерството за здравство прогласи епидемија на морбили во скопската населба Радишани каде се регистрирани пет случаи на деца од предучилишна возраст заразени од ова заболување. Три...
Локално

Затворена градинката „Ташко Караџа“ во Радишани поради појава на морбили

Редакција
Градинката „Ташко Караџа“ во состав на ЈОУДГ „11 Октомври“ во скопската населба Радишани ќе биде привремено затворена поради појава на морбили. Од Министерството за труд...
Локално

Пет деца од градинка во Радишани заразени со морбили

Редакција
Пет деца од градинка во Радишани се заразени со морбили. Во тек е состанок на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство, информираше денеска...