еМагазин

Tag : ракета

Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Нови снимки прикажуваат како две ракети го погодиле украинскиот авион во Техеран

Редакција
Објавени се нови инсерти од моментот кога две ракети го погодија украинскиот патнички авион над иранската престолнина, при што загинаа 176 лица во авионот. Њујорк...
Свет ТОП СТОРИИ

Иран призна дека ненамерно го соборил украинскиот авион во кој загинаа 176 лица

Редакција
Истрагата на вооружените сили на Иран за уривањето на украинскиот патнички авион покажала дека инцидентот бил предизвикан поради ненамерна човечка грешка. Иранскиот претседател Хасан Рохани...
Свет ТОП СТОРИИ

Иран: Нелогични се гласините дека украинскиот авион бил погоден со ракета

Редакција
Шефот на иранската Организација за цивилна авијација, Али Абеџадех, денеска ги демантираше, како што кажа, „нелогичните гласини“, дека украинскиот патнички авион што се урна во...
Свет

(Видео) Путин предизвикува страв и трепет со новата ракета „Авангард“

Никола Осило
Новата руска ракета „Авангард“, која може да носи нуклеарни и конвенционални боеви глави денеска беше успешно тестирана. Тестирањето на новата хиперсонична ракета, која предизвикува страв...