еМагазин

Tag : разговори

Македонија ТОП СТОРИИ

Разговорите со Генчовска создадоа предуслови за интензивирање во наредните денови и изнаоѓање решение, вели Османи

Редакција
Мислам дека нашата страна успеа да ги образложи нашите аргументи, но вниматело ги слушнавме и нивните аргументи. Има добра основа во натамошните разговори овие идеи...
Македонија

Разговорите со Бугарија се водат на ниво на експерти, а за резултатите информира МНР по состаноците, вели Ковачевски

Редакција
Разговорите со Бугарија за отворените политички прашања се водат на ниво на експертски групи и за сите резултати од разговорите Министерството за надворешни работи (МНР)...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) „Таа Даниела и тој Ратко утре ќе ги убијам“: И денеска „пукаат“ бомби за Јанушев и Јанакиески

Редакција
На Јутјуб, корисник под псевдонимот „Обнова на режимот“ објави две нови „бомби“. Станува збор за наводни телефонски разговори на актуелниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и...
Македонија

Шекеринска за објавените снимки: Заев измина низ период кога заканите беа секојдневна работа и не сакаме тоа време да се врати

Редакција
Времето на насилство е зад нас, институциите да ги истражат снимките кои се појавија во медиумите, рече заменик – претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска одговарајќи...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Нова празнична понуда од Македонски Телеком за остварување на сите желби

Редакција
Во пресрет на Новогодишните празници, Македонски Телеком го збогати Magenta 1 и Smart портфолиото со нови поволности за целото семејство, овозможувајќи им на корисниците остварување...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Климатските промени разгореа дискусија меѓу младите на „Џифони Македонија“

Редакција
Горливата тема на аерозагадувањето и на климатските промени вчера предизвика дискусија помеѓу младите учесници на „Џифони Македонија“, во која ги водеа претставнички на здружението „Еко...
Македонија

Се преслушуваат 25 снимени разговори на новото рочиште за „Монструм“

Редакција
Со преслушување на снимени разговори, во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжи новото рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12...
Македонија

Заев вели дека ништо не менаџирал со Боки 13

Редакција
По завршување на Централниот одбор на СДСМ, премиерот Зоран Заев одговараше на новинарски прашање, а на прашањето да даде коментар за тоа дека во една...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев ќе отпушти дел од советниците и соработниците, поради телефонското наседнување на украинските комичери

Редакција
Кабинетот на премиерот денеска соопшти дека се зголемува безбедноста при комуникација со Зоран Заев и оттука во рамки на кабинетот на премиерот променети се дел од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поднесено обвинение против „Ел Чека“ за „бомбите„ за ДУИ

Редакција
Основното јавно обвинителство Кичево поднесе Обвинителен предлог против лице кое сторило продолжено кривично дело – Неовластено прислушкување и тонско снимање по член 151 став 2...