еМагазин

Tag : разговори

Македонија

Министерство за животна средина: Набавуваме телефонска централа, опремата не е за прислушување разговори

Редакција
Министерството за животна средина и просторно планирање денеска соопшти дека е во процедура на набавка на телефонска централа, за што е склучен договор со Македонски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Прислушувањето во Обвинителство се вршело од 2013: Се проверува и дали снимените разговори биле избришани или пренесени на друг уред

Редакција
Со оглед на големиот интерес што во јавноста го предизвика информацијата за сознанијата дека е снимана телефонската комуникација остварена преку фиксна телефонска мрежа во зградата...
Македонија

Заврши преслушувањето на „бомбите„ во „Титаник“: „Исклучувајте лифтови, тепајте луѓе“

Редакција
Со преслушување на околу 50 снимени разговори како доказен материјал во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство заврши денешното рочиште во Кривичниот суд во Скопје....
Македонија

Заев, Димитров и Дескоска на средба со новата пратеничка група за уставните амандмани

Редакција
Новата независна пратеничка група формирана од осумтемина пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ кои гласаа „за“ пристапување кон уставни измени, денеска ќе имаат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Vip со специјална понуда за сите студенти: Студентски тарифи со супер цена и без договорна обврска

Редакција
Телекомуникациската компанија Vip со гордост ги претставува најновите тарифи наменети за студентите кои од овој семестар добиваат исклучителна можност да активираат студентски пакет од услуги...