еМагазин

Tag : снимање

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Апарати за магнетна резонанца има, нема кој да снима и да чита резултати

Редакција
Бројот на апарати за магнетна резонанца за пет години е зголемен за двојно од 7 на 14, но сепак бројот на услуги не се зголемува,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Нашиот интернационален модел Крис во кампања за Фила и Даман магазин

Редакција
Иако престојува повеќе од една година во далечната Азија нашиот убавец Христијан Стојаноски- Крис не застанува со големи проекти и ангажмани. Помеѓу последните негови поголеми...
Македонија

Пратеник снимал деколте на негова колешка, обвини Ковачевски во Собранието

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Собранието, за време на пратеничките прашања, кажа и дека пратеник снимал своја колешка на 15 сантиметри од деколтето, па јавно...
Македонија

Раководителот на подрачната единица на МЗШВ подготвува кривична пријава за Трипуновски, за неовластено снимање

Редакција
Раководителот на подрачната единица на Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) во Берово, Гоце Милошевски подготвува кривична пријава за дополнителниот заменик-министер Цветан Трипуновски за...
Македонија

Oд денеска почнува аудио-снимањето на судските расправи

Редакција
Судските расправи во Основниот кривичен суд Скопје од денеска ќе бидат аудио снимани и пишаните записници се заменуваат со тонски кои директно ќе влегуваат во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Големи филмски имиња снимаат во Македонија

Редакција
Продуцентската куќа „Сестри и Брат Митевски“, како македонски продуцент започна со снимањето на филмот „Сирена во Париз“, белгиско-француско-македонска копродукција, мјузикл и еден од најочекуваните кинематографски...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Започна снимањето на телевизиската серија „Зоки Поки“

Редакција
Викендов во основното училиште „Петар Поп-Арсов“ во скопски Карпош започна снимањето на новата телевизиска серија „Зоки Поки“, модерна екранизација на култното дело на писателката Оливера...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Отворен кастинг: Се бараат потенцијалните Зоки Поки, Лидија, Боки, Гоки

Редакција
Култната детска книга „Зоки Поки“ на писателката Оливера Николова наскоро ќе добие своја екранизација. ТВ-серијата според безвременското книжевно дело, која ќе ја режира Александар Поповски...
Македонија

Министерство за животна средина: Набавуваме телефонска централа, опремата не е за прислушување разговори

Редакција
Министерството за животна средина и просторно планирање денеска соопшти дека е во процедура на набавка на телефонска централа, за што е склучен договор со Македонски...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Почна снимањето на новиот филм на Манчевски: „Врба” е љубовен филм за денешни и дамнешни души

Редакција
Денеска, во близина на прилепското село Крушевица започна со снимање „Врба“, шестиот долгометражен игран филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, кој е автор и...