еМагазин

Tag : серија

БАШ НИ Е ЌЕФ

Отворен кастинг: Се бараат потенцијалните Зоки Поки, Лидија, Боки, Гоки

Редакција
Култната детска книга „Зоки Поки“ на писателката Оливера Николова наскоро ќе добие своја екранизација. ТВ-серијата според безвременското книжевно дело, која ќе ја режира Александар Поповски
Забава ТОП СТОРИИ

Почина актерот Лук Пери или Дилан од серијата „Беверли хилс“, по кој сите бевме „луди“

Редакција
Актерот Лук Пери или попознат како Дилан според улогата во култната серија „Беверли Хилс 90210“ почина на 52-годишна возраст, по мозочниот удар кој го добил