еМагазин

Tag : серија

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) “Бистра вода„, прва македонска крими серија, инспирирана од вистински настани

Редакција
Наскоро на телевизијата „Алфа“ ќе почне да се прикажува „Бистра вода“, првата македонска крими-драма серија, чиј режисер и сценарист е Јани Бојаџи. Серијата е инспирирана од...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Премиера на серијата „Пад“ инспирирана од бестселерот на Жарко Лаушевиќ, ексклузивно на МТЕЛ

Редакција
Новата серија „Пад“, инспирирана од автобиографскиот бестселер на познатиот актер Жарко Лаушевиќ, „Годината минува, денот никогаш“, ќе има своја регионална премиера на 15 декември ексклузивно...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Прошетка со лавот“ неверојатна приказна за љубовта и животот, ексклузивна премиера на 15 ноември само за корисниците на МТЕЛ

Редакција
Со средба која што ќе резултира со експлозија со несогледливи последици почнува приказната за Светислав и Уна, невообичаена љубовна двојка срочена во новата хит серија...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Стартуваше новата македонска серија „Куќен притвор“

Редакција
Новата играна серија „Куќен притвор“, која е првата спин-офф серија во македонската ТВ продукција, синоќа ја имаше својата премиера на МРТ 1. Публиката ќе има...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Објавен првиот трејлер од турска серија која се снима во Скопје

Редакција
Објавен е првиот трејлер за турската серија “Балканска приспивна песна“, која се снима со турски и македонски актери во Скопје. Balkan Ninnisi’nin ilk fragmanı yayınlandı...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Втората сезона од хит-серијата „Тајната на виновата лоза“ од 28 март ексклузивно на Суперстар каналот

Редакција
Најгледаната српска серија „Тајната на виновата лоза“, која што ја следи приказната за комплицираните семејни односи и уметноста на производството на вино, се враќа на...
Интервју ТОП СТОРИИ

Режисерот на хит-серијата „Беса“, Стоименов: Балканот е неисцрпен извор на инспирација за уметниците

Редакција
Игор Стоименов е креатор, режисер и сценарист на серијата „Беса“, чија што премиера на втората сезона помина, а публиката доби квалитетно подготвена и возбудлива приказна....
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Блок 27“ нова интригантна серија од продукцијата на Телеком Србија ексклузивно на Суперстар

Редакција
Возбудливо и мистично освежување на тв каналите ни пристигнува кон средината на февруари преку новата тинејџерска мистери-хорор серија „Блок 27“. Серијата ни прикажува оригинална и...
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Што се сте подготвени да направите за пари: Ја гледавте ли новата хит-серија Squid Game?

Редакција
Серијата „Squid Game“ руши рекорди во гледаност ширум светот и за само неколку недели стана најгледаната серија на Нетфликс до сега. Има и зошто. Иако...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео+Галерија) Владата буквално падна, ама во новата серија Black Ops: Погледнете го трејлерот и неговата промоција

Редакција
Изминатиот викенд Скопје ни ја покажа својата трансформација на град, кој што може да биде исполнет со филмски гламур и стил како светските метрополи. Во...