еМагазин

Tag : куќен притвор

Македонија ТОП СТОРИИ

Апелација им го укина куќниот притвор на Беким Незири и на уште еден осомничен за упадот во М-НАВ

Редакција
Апелациониот суд им го укина куќниот притвор на Беким Незири, функционерот на владејачката ДУИ и на Алмир Рамдедовиќ, осомничени за упадот во државното акционерско друштво...
Македонија ТОП СТОРИИ

Куќен притвор и за петтиот осомничен за упадот во М-НАВ

Редакција
Едно од четирите лица кои се осомничени за упадот во М-НАВ, а кои беа недостапни за органите на прогон, вчера беше уапсено, а денеска му...
Македонија ТОП СТОРИИ

Беким Незири и уште тројца добија куќен притвор за упадот во М-НАВ: Кривичен делумно ги прифати жалбите

Редакција
Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје му одреди куќен притвор на функционерот на владејачката ДУИ, Беким Незири и на уште три лица за упадот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот на таткото на Вања бара куќен притвор за него

Редакција
Куќен притвор за Александар Ѓорчевски, татко на киднапираната и убиена Вања Ѓорчевска, а осомничен во истрагата, бара неговиот бранител Владимир Туфегџиќ од Кривичниот суд Скопје....
Македонија ТОП СТОРИИ

Укинат куќниот притвор за Драги Рашковски

Редакција
Укината е мерката куќен притвор за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски. Како што информираат од Апелационен суд Скопје, прифатена е гаранција како мерка...
Македонија ТОП СТОРИИ

Рашковски доби куќен притвор

Редакција
Судот денеска му изрече мерка куќен притвор на Драги Рашковски, осуден на осум години затвор за случајот „Софтвери“. Рашковски доби и забрана да комуницира со...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Стартуваше новата македонска серија „Куќен притвор“

Редакција
Новата играна серија „Куќен притвор“, која е првата спин-офф серија во македонската ТВ продукција, синоќа ја имаше својата премиера на МРТ 1. Публиката ќе има...
Македонија

Заев не ја коментира одлуката на Апелациониот суд за куќен притвор за Драги Рашковски

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска не ја коментираше одлуката притворот на Драги Рашковски да биде заменет со куќен притвор. -Знам дека е заменет од притворот во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Рашковски оди во куќен притвор

Редакција
Апелационен суд Скопје денеска донел одлука поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски да се врати, односно да се спроведе во куќен притвор од затворот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мијалков го бараат за да му дадат решение за куќен притвор, ама не можат да го најдат

Редакција
Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков е недостапен за органите за да му се врачи решение за куќен притвор. Обвинителство...