еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Мијалков го бараат за да му дадат решение за куќен притвор, ама не можат да го најдат

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Сашо Мијалков е недостапен за органите за да му се врачи решение за куќен притвор.

Обвинителство ја донело таа мерка на претпазливост на барање на Кривичен суд за предметот „Таргет-Тврдина“.

ТВ 21 објави дека последен пат бил виден во барот Дистрикт во попладневните часови.

Мијалков е еден од 12-те обвинети за масовното прислушување, а обвинителката Ленче Ристоска во завршните зборови побара максимална казна, споредувајќи го предметот со налик на крими-роман.

Пресудата за „Таргет-Тврдина“ треба да биде донесена на 26 февруари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали од Кривичен суд за барањето за куќен притвор за Мијалков кој се уште е недостапен за полицијата

Мицкоски за потрагата по Мијалков: Одамна реков, мафијата има своја држава

Фото: МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Директорот на Агенцијата за разузнавање, Еролд Муслиу во самоизолација откако имал кратка средба со Мухамед Зекири

Редакција

Официјално: Нови 101 заболени од корона вирусот, од кои најголем број 59 во Скопје

Редакција

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на Основиот суд Гевгелија за набавка на автомобил вреден 15.000 евра

Редакција