еМагазин

Tag : Нетфликс

Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Што се сте подготвени да направите за пари: Ја гледавте ли новата хит-серија Squid Game?

Редакција
Серијата „Squid Game“ руши рекорди во гледаност ширум светот и за само неколку недели стана најгледаната серија на Нетфликс до сега. Има и зошто. Иако...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Изолација и коронавирусот: Зошто прекумерно гледаме серии и дали е тоа добро за нас

Редакција
Дали константно гледате серии за време на изолацијата? Не се секирајте, не сте единствени… Но што е тоа што не тера прекумерно да гедаме серии...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Големи филмски имиња снимаат во Македонија

Редакција
Продуцентската куќа „Сестри и Брат Митевски“, како македонски продуцент започна со снимањето на филмот „Сирена во Париз“, белгиско-француско-македонска копродукција, мјузикл и еден од најочекуваните кинематографски...