еМагазин

Tag : актери

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) „Сè, секаде, одеднаш“ доби седум Оскари – Јео за најдобра женска, Фрејзер за најдобра машка улога

Редакција
Научно-фантастичната драма „Сè, секаде, одеднаш“ освои седум Оскари, за најдобар филм, најдобра женска улога, најдобра режија, најдобра филмска монтажа, најдобро оригинално сценарио, најдобра споредна женска...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Со спектакуларно кабаре започна со работа комплексот „Голд Фелициа“ во Битола

Редакција
Со спектакуларно кабаре шоу во кое учествуваа над 30 уметници, пејачи и актери, во Битола започна со работа комплексот „Голд Фелициа“. Гостите уживаа во уникатната...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Актери им одржаа лекција на несовесните возачи

Редакција
„Грижете се и за другите, не само за себе“ е пораката на видеото кое го снимија актерите Енис Ајрулаи и Хасим Мемиши Сопи на кое...
Локално

Несекојдневен случај: Приведени двајца актери бидејќи прекинале проба во театарот во Гостивар

Редакција
Двајца актери вчера попладне биле приведени во полициска станица Гостивар по пријава дека ги попречувале активностите на Гостиварскиот театар. Актерите сметаат дека се неправедно отстранети...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Големи филмски имиња снимаат во Македонија

Редакција
Продуцентската куќа „Сестри и Брат Митевски“, како македонски продуцент започна со снимањето на филмот „Сирена во Париз“, белгиско-француско-македонска копродукција, мјузикл и еден од најочекуваните кинематографски...
Македонија

Поради нивелацијата доцнат платите за културните работници?

Редакција
Актери, пејачи и други културни работници револтирано реагираат дека доцни исплатата на априлската плата и дека за тоа најверојатно причина е најавената нивелација на платите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Колкави се хонорарите на пејачите и актерите вклучени во кампањaта за претседателските избори?

Редакција
Кампањата за претседателските избори е во полн ек, а веќе се објавени и извештаите за трошоците во првиот дел од кампањата. Во нив меѓу другото...
ЖИВОТ

Актери и студенти се збогуваа од режисерот: Златко Славенски ги допрел срцата на многумина

Редакција
Голем број актери и студенти од Факултетот за драмски уметности преку статуси на социјалните мрежи се збогуваат од еден од најпознатите драмски режисери во земјава...