еМагазин

Tag : кабаре

Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Временска машина и магично Wine&Dine кабаре шоу во Скопје

Редакција
Деновиве во хотел „Мериот“ љубителите на врвниот хедонизам уживаа како ретко кога во ексклузивно Wine&Dine кабаре шоу, организирано од винарницата „Тиквеш“ во соработка со хотел...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Со спектакуларно кабаре започна со работа комплексот „Голд Фелициа“ во Битола

Редакција
Со спектакуларно кабаре шоу во кое учествуваа над 30 уметници, пејачи и актери, во Битола започна со работа комплексот „Голд Фелициа“. Гостите уживаа во уникатната...
Локално

Кршеле инвентар и се заканувале во кабаре во Битола

Редакција
На 27.01.2019 година во 03.30 часот во СВР Битола, М.Т.(61) од Битола пријавил дека околу 00.30 часот во кабаре на градско шеталиште во Битола И.М.,...