еМагазин
Image default
Локално

Кршеле инвентар и се заканувале во кабаре во Битола

На 27.01.2019 година во 03.30 часот во СВР Битола, М.Т.(61) од Битола пријавил дека околу 00.30 часот во кабаре на градско шеталиште во Битола И.М., К.М., П.Ј. и уште едно лице, кои биле гости во кабарето, непристојно се однесувале и започнале да го кршат инвентарот и да му упатуваат закани, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(ВИДЕО) Жената која ја нападна таксист за Канал 5 раскажува за инцидентот

Редакција

Побаран притвор за двајцата насилници од Штип, кои крвнички тепаа девојка

Редакција

Приведен Азербејџанец баран од Интерпол

Редакција