еМагазин
Image default
Локално

Повредена скопјанка откако се откачил лифт

На 26.01.2019 година околу 15,00 часот А.В.(36) од Скопје пријавила дека на улица “Вангел Тодоровски” во Скопје, кога влегла во лифт во зграда заедно со нејзиниот малолетен син и го притиснала копчето за 3-от кат лифтот се откачил и паднал едно ниво подолу, информира МВР.

На А.В. и е укажана лекарска помош во Комплекс клиники “Мајка Тереза” од каде по укажаната лекарска помош е пуштена на домашно лекување. Извршен е увид на местото на настанот и известен јавен обвинител.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хаос во Скопје: Се тепале петорица на тројца поради оштетено изнајмено возило

Редакција

Студентите во студентскиот дом Стив Наумов немаат парно поради дефект на внатрешната инсталација кој е во надлежност на управата на домот

Редакција

Ученик претепал наставничка во скопското основно училиште Димо Хаџи Димов во Влае

Редакција