еМагазин

Tag : лифт

Локално ТОП СТОРИИ

Екипа на Итна медицинска помош повредена при пад на лифт во скопска Кисела Вода

Редакција
Дел од екипа на Итна медицинска помош денеска е повредена при пад на лифт во скопска Кисела Вода. Инцидентот се случил кога таа се движела...
Локално ТОП СТОРИИ

Екипа на Итната медицинска помош со пациент заглавиле во лифт во зграда во Кисела Вода

Редакција
Екипа на Итната медицинска помош од Скопје заедно со пациент, претпладнеvo заглавиле во лифт во подрумски дел од зграда на улица „Христо Татарчев“, број. 47,...
Локално ТОП СТОРИИ

Мажот кој е повреден во несреќата во лифт во Штип е во стабилна состојба

Редакција
Мажот на возраст од 56 години, кој вчера беше тешко повреден во несреќата во лифт во ресторан во Штип е во стабилна состојба, велат за...
Локално ТОП СТОРИИ

71-годишен маж загина во несреќа во лифт во ресторан во Штип, друг се бори за живот

Редакција
Лице на возраст од 71 година вчера загина во несреќа во лифт во ресторан во Штип, а друго на возраст од 56 години се бори...
Локално

Скопјанец почина по пад во простор за лифт

Редакција
На 09.08.2020 во 09,30 часот било пријавено дека на ул. “Пушкинова“ каде на зграда се изведуваат градежни работи, М.М.(37) од с.Сарај-скопско пропаднал во делот каде...
ЖИВОТ

Лифтовите потенцијални жаришта на корона вирусот

Редакција
Медицинските експерти постојано советуваат дека затворените простории треба секојдневно да се проветруваат, но останува отворено прашањето како тоа да го сториме во лифтовите. И покрај...
Локално

Четири момчиња завршија на Клиника по пад на лифт во зграда на Скопје

Редакција
На 05.09.2019 околу 15.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники ,,Мајка Тереза’’ биле донесени Н.М.(20), Ф.М.(20),О.Н.(21) и К.П.(21), сите од Скопје,...
Локално

Повредена скопјанка откако се откачил лифт

Редакција
На 26.01.2019 година околу 15,00 часот А.В.(36) од Скопје пријавила дека на улица “Вангел Тодоровски” во Скопје, кога влегла во лифт во зграда заедно со...
CHECK IN

(Видео) еМагазин во Токио: Како изгледа 9 милионскиот град од птичија перспектива

Петре Димитров
Многумина од Вас сигурно слушнале за брзите возови во Јапонија или за тоа колку Јапонците се по редот, точноста или правилата. Бидејќи овие работи се воглавно...