еМагазин
Image default
CHECK IN

(Видео) еМагазин во Токио: Како изгледа 9 милионскиот град од птичија перспектива

Многумина од Вас сигурно слушнале за брзите возови во Јапонија или за тоа колку Јапонците се по редот, точноста или правилата. Бидејќи овие работи се воглавно познати, еМагазин од Токио преку серијал ќе се обиде да Ви пренесе и други интересни и невообичаени работи за кај нас.

Најбрзиот лифт во Јапонија

Во Токио има неколку места од каде можете да го видете градот во кој живеат над 9 милиони лица од птичија перспектива.

Едно од најпопуларните е зградата Sky garden, лоцирана до едно од пристаништата во главниот град на Јапонија.

Освен неверојатниот поглед на Токио од 69 кат, овде ќе имате и можност да се возите со најбрзиот лифт во Јапонија.

За неполна минута искачувате 750 метри. Ко ќе ми текне само на лифтот во мојата зграда :).

ПРОДОЛЖУВА…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Планинарење од Македонија до Албанија: Шаренилото од пејзажи, храна и традиција ви го обојува животот

Силвана Жежова

(Галерија) Нов хотел во Охрид „Скај корнер“: Врвна храна и услуга

Силвана Жежова

(Фото) Ресторан-вила „Осоговска куќа“: Во шумата недостасуваа уште Црвенкапа и волкот

Редакција